Od 4

Od 4

Sprawa Navalny: niemiecki rząd zły na rosyjskie sankcje

 Według eksperta Władysława Belowa przyjęcie przedstawicieli AfD jest dla Ławrowa obarczone ryzykiem. "Ławrow rozumie niebezpieczeństwo spotkania się z najsilniejszą partią opozycyjną w Bundestagu, ponieważ mogłoby to stać się niekonstytucyjne"mówi szef Niemieckiego Centrum Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie. Rosja pamięta, że ​​jest w AfD "Naziści" którzy oddali hołd żołnierzom Wehrmachtu podczas II wojny światowej.

Ławrow i Gauland spotykają się "spowodowałoby uszkodzenie obrazu"

Spotkania prawowitych przedstawicieli rosyjskiego rządu budzą w Moskwie kontrowersje właśnie z powodu wielkiego cierpienia, jakie hitlerowskie Niemcy przyniosły atakiem na Związek Radziecki 79 lat temu. "To zbawienie dla Ławrowa, że ​​nie spotkał się z liderem frakcji parlamentarnej Aleksandrem Gaulandem. To mogłoby zniszczyć jego wizerunek"mówi poniżej. Ale udział Gaulanda się skończył "powody organizacyjne" anulowany.

Rosja od dawna jest nastawiona na przyszłoroczne wybory parlamentarne – i jest mniej lub bardziej otwarta na poparcie sił antyliberalnych. Niektórzy posłowie AfD, którzy stanęli po stronie Rosji w konflikcie na Ukrainie i po aneksji Krymu, mają powiązania rodzinne lub zawodowe z Rosją lub innymi państwami byłego Związku Radzieckiego.

Polityka rządu federalnego wobec Rosji jest zbyt konfrontacyjna

Posłowie Anton Friesen i Waldemar Herdt, obaj Rosjanie-Niemcy, walczą o zacieśnienie współpracy. W grupie parlamentarnej Hampel, Markus Frohnmaier i Robby Schlund również uważają politykę rządu federalnego wobec Rosji za zbyt konfrontacyjną. To stanowisko nie jest podzielane przez wszystkich czołowych członków AfD, ale jest to większość wśród prawicowych populistów.

Mimo kontynuacji prac budowlanych: rząd USA nie daje Nord Stream 2. Czy Polexit jest zagrożony?: Spór z UE: Jak Polska gra w ręce Putina Spór o Nawalny: Rosja oskarża Niemcy o „dyplomację megafonową”

Nie oznacza to jednak, że szczególnie silne poparcie w partii mają urzędnicy, szukający bliskich związków z Moskwą. Były dziennikarz telewizyjny Hampel nie zdołał w weekend ubiegać się o obiecujące miejsce na liście kandydatów AfD w Dolnej Saksonii w wyborach federalnych we wrześniu przyszłego roku. Herdt też nie mógł zwyciężyć.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Berlińska firma Hellofresh czerpie duże korzyści z kryzysu Corona: w ostatnich tygodniach znacznie wzrosła liczba wysyłek pudełek do gotowania.

Firma Hellofresh, zajmująca się sprzedażą wysyłkową skrzynek kuchennych, zwiększyła swój zysk w minionym kwartale ponad trzykrotnie dzięki silnemu wzrostowi pandemii koronawirusa. Podsumowując, firma MDax wygenerowała 74,4 miliona euro od lipca do końca września, jak ogłosił we wtorek Hellofresh.

Rok temu Berlińczycy zarobili 22,8 mln euro. Hellofresh czerpie korzyści z tego, że klienci coraz częściej pozostają w domu i gotują dla siebie lub z faktu, że handel cateringowy jest ponownie zamknięty, jak ma to miejsce obecnie.

Tendencja "długoterminowy" otrzymać

Firma przekazała już kluczowe dane. Zamówienia wzrosły ponad dwukrotnie do 19,49 mln sztuk, co spowodowało wzrost sprzedaży o 120% do 970,2 mln euro, ponieważ wartość zamówienia również nieznacznie wzrosła. Zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji skorygowany o efekty specjalne wzrósł w trzecim kwartale z 15,5 do 114,7 mln euro.

List ognia do Merkel: Gastronomia ostrzega przed drugą blokadą Dramatyczny kryzys: bary i puby tak bardzo cierpią z powodu dostawców usług strumieniowych Corona: spekulant Corona Netflix zdobywa mniej klientów niż oczekiwano

Kierownictwo potwierdziło prognozę, która została podniesiona w połowie października. Współzałożyciel i dyrektor generalny Dominik Richter powiedział: "Zakładamy, że wymienione czynniki zapewniają utrzymanie trendu w długim okresie."

https://yourpillstore.com/pl/casa-nova/Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Kanclerz Merkel wzywa do zaostrzenia środków w walce z pandemią przed świętami Bożego Narodzenia. Minister zdrowia Jens Spahn uważa również, że zaostrzenie przepisów jest możliwe. 

Minister zdrowia Jens Spahn (CDU) nie wyklucza zaostrzenia ograniczeń koronowych ze względu na dużą liczbę infekcji. Jeśli liczby nie spadną do Bożego Narodzenia "wtedy musimy to omówić"- powiedział w poniedziałek Spahn nadawca Phoenix. Opowiadał się za podjęciem trudniejszych środków przez krótszy okres. "Krótkie i długie podejście, aby naprawdę coś zmienić, jest prawdopodobnie bardziej skuteczne."

!function () {"użyj ścisłego"; window.addEventListener ("wiadomość", (function (a) {if (void 0! == a.data ["datawrapper-height"]) dla (var e in a.data ["datawrapper-height"]) {var t = document.getElementById ("datawrapper-chart-"+ e) || document.querySelector ("iframe [src * = ‘"+ e +"’]"); t&&(t.style.height = a.data ["datawrapper-height"] [e] +"px")}}))} ();

Konieczne może być również ponowne zamknięcie handlu detalicznego, powiedział Spahn. "Musimy uzależnić to od następnych kilku dni, czy uda nam się zmniejszyć liczbę." W przyszłości kraje związkowe będą nadal realizować indywidualne koncepcje, które jego zdaniem są słuszne ze względu na różne wskaźniki zachorowalności. "Musimy podjąć inne środki w Saksonii niż w Szlezwiku-Holsztynie, jeśli to wszystko ma zostać zaakceptowane"powiedział Minister Zdrowia.

Merkel apeluje o surowsze środki w grudniu

Kanclerz Angela Merkel (CDU) dąży do porozumienia w sprawie dalszych kroków w celu powstrzymania pandemii korony przed świętami Bożego Narodzenia. Przy obecnych środkach kraj nadchodzi "nie przez zimę"Merkel powiedziała w poniedziałek według uczestników spotkania grupy parlamentarnej Unii.

Co dziś jest ważne: Następny poziom Corona: bardziej rygorystyczny, trudniejszy, szybszy Zasady Corony: Merkel: Nie da się przetrwać zimy bez dodatkowych środków Blog informacyjny na Covid-19: Wszystkie najnowsze informacje

Według raportu opublikowanego przez "obrazek"-Zeitung, Kancelaria Federalna planuje znaczne zaostrzenie środków Korony od 27 grudnia. W związku z tym wszystkie sklepy w Niemczech powinny zostać zamknięte co najmniej 3 stycznia – z wyjątkiem handlu detalicznego artykułami spożywczymi. Aby wyegzekwować przepisy, Kancelaria chce w tym tygodniu zorganizować Konferencję Prezesa Rady Ministrów.

Wykorzystane źródła: agencje informacyjne afp i dpa

Kanclerz Angela Merkel najwyraźniej polega na dalszych wyraźnych ograniczeniach w walce z Coroną. Wyciekły wstępne szczegóły planu federalnego. Przegląd.

Rząd federalny chce opanować rosnące liczby zakażeń koronowych drastycznymi ograniczeniami kontaktów przed świętami Bożego Narodzenia. W całym kraju obiekty rekreacyjne i restauracje mają być zamknięte, imprezy rozrywkowe mają być zakazane, a kontakty publiczne i uroczystości na placach i mieszkaniach mają zostać ograniczone.

Wynika to z propozycji rezolucji federalnej dotyczącej wideokonferencji między kanclerz Angelą Merkel (CDU) a premierem w środę. "Obywatele są proszeni o ograniczenie kontaktów z innymi osobami spoza ich własnego gospodarstwa domowego do absolutnie niezbędnego minimum"Według artykułu, który ma t-online. 

Środki powinny wejść w życie w całych Niemczech od 4 listopada i obowiązywać do końca miesiąca. Po dwóch tygodniach kanclerz i przywódcy krajów powinni ocenić osiągnięte cele i dokonać niezbędnych korekt. Wiele planowanych środków jest podobnych do ograniczeń, które istniały już wiosną podczas pierwszej fali koronowej.

Szczegóły planowanych działań:

Publiczne, uroczystości: Tylko członkowie własnego gospodarstwa domowego i innego gospodarstwa domowego powinni mieć prawo do wspólnego przebywania w miejscach publicznych. Naruszenia tych ograniczeń dotyczących kontaktu powinny podlegać sankcjom organów regulacyjnych. Grupy osób świętujących w miejscach publicznych, mieszkaniach i obiektach prywatnych są nie do przyjęcia ze względu na poważną sytuację Szkoły i przedszkola: Obiekty te powinny pozostać otwarte. Kraje związkowe powinny jednak wprowadzić dalsze środki ochronne Handel detaliczny: sklepy detaliczne powinny pozostać w całości otwarte, z zastrzeżeniem higieny, kontroli dostępu i unikania kolejek. Należy jednak zapewnić, aby w sklepach nie więcej niż jeden klient na 25 m kw. Wydarzenia rozrywkowe: teatry, opery i sale koncertowe powinny być zamknięte. Dotyczy to również targów, kin, parków rozrywki, salonów gier, kasyn i punktów bukmacherskich. Domy publiczne i inne obiekty do prostytucji również mają być zamknięte Sport: Obiekty rekreacyjne i amatorskie sportowe mają być zamknięte we wszystkich publicznych i prywatnych obiektach sportowych, podobnie jak baseny, baseny rekreacyjne i studia fitness. Nie ma w gazecie nic konkretnego na temat rozgrywek w czołowych ligach piłkarskich Restauracje i hotele: bary, kluby, dyskoteki, puby i tym podobne mają być zamknięte. Należy wykluczyć dostarczanie i odbieranie żywności do spożycia w domu. Oferty zakwaterowania turystycznego w Niemczech powinny być zakazane. Oferty należy składać tylko do niezbędnych celów. Obywatele są zachęcani do generalnego powstrzymywania się od prywatnych podróży i wizyt u krewnych Higiena osobista: Pracownie kosmetyczne, gabinety masażu lub studia tatuażu powinny być zamknięte, ale konieczne powinny być zabiegi medyczne, takie jak fizjoterapia. Salony fryzjerskie pozostają otwarte – inaczej niż wiosną – ale przy istniejących wymogach higienicznych Ekonomia: Zgodnie z projektem, zakłady przemysłowe, rzemieślnicze i średnie powinny być w stanie pracować bezpiecznie. Pracodawcy muszą chronić swoich pracowników przed infekcjami. Tam, gdzie to możliwe, należy umożliwić pracę domową Pomoc dla firm: Rząd federalny chce rozszerzyć pomoc i poprawić warunki, na przykład dla branży kultury i imprez. Dodatkowo ma zostać otwarta i dostosowana pożyczka ekspresowa państwowej grupy bankowej KfW dla firm zatrudniających mniej niż dziesięciu pracowników Grupy ryzyka: W przypadku chorych, potrzebujących opieki, osób starszych i niepełnosprawnych należy przeprowadzić szybkie i priorytetowe testy koronowe. Jednak szczególna ochrona w tym obszarze nie powinna prowadzić do całkowitej izolacji społecznej Kontrole: W celu przestrzegania środków kontrole powinny być zintensyfikowane we wszystkich obszarach. Ponadto rządy federalne i stanowe powinny dostarczyć więcej informacji na temat środków koronujących "i zwiększyć przejrzystość poprzez możliwie najbardziej jednolite środki"papier mówi.

Celem rządów federalnych i stanowych jest "szybko przerwać dynamikę infekcji, aby w okresie świątecznym nie było daleko idących ograniczeń" są wymagane. "Podobnie jak na wiosnę, teraz wymaga to wspólnego wysiłku", mówi dalej w projekcie rezolucji. "Rządy federalne i stanowe są świadome, że ograniczenia są dużym obciążeniem dla ludności. Dlatego też bardzo dziękujemy ogromnej większości populacji, która do tej pory i w przyszłości stosowała się do tych środków z publicznym duchem i cierpliwością.".

!function () {"użyj ścisłego"; window.addEventListener ("wiadomość", (function (a) {if (void 0! == a.data ["datawrapper-height"]) dla (var e in a.data ["datawrapper-height"]) {var t = document.getElementById ("datawrapper-chart-"+ e) || document.querySelector ("iframe [src * = ‘"+ e +"’]"); t&&(t.style.height = a.data ["datawrapper-height"] [e] +"px")}}))} ();

Nie było jasne, czy iw jakim zakresie kraje związkowe będą wspierać te środki. Premier Turyngii Bodo Ramelow (z lewej) już wykluczył zgodę jego rządu na taką decyzję. Z drugiej strony inne kraje zapowiedziały zacieśnienie polityki przed wirtualnym spotkaniem. Przed konsultacjami Merkel z przywódcami kraju (godz. 13:00) premierzy chcą spotkać się na wstępne rozmowy o godz. 10.30.

Reakcje i głosy

Lider partii i frakcji FDP Christian Lindner napisał na Twitterze, o co chciał kanclerz "między innymi całkowicie wyłączyć catering. Uważam, że jest to niepotrzebne, a zatem również niekonstytucyjne." Lider SPD Norbert Walter-Borjans powiedział dpa: "Musimy zatrzymać dynamikę wirusa i połączyć siły, aby podjąć wszelkie niezbędne środki."

Prezes Federalnego Stowarzyszenia Średnich Przedsiębiorstw Mario Ohoven powiedział dpa: "Większość klasy średniej nie może sobie poradzić z kolejną blokadą. Dla dziesiątek tysięcy firm byłby to śmiertelny cios." Komisarz rządu federalnego ds. MŚP, Thomas Bareiß, powiedział dpa: "Bezpieczeństwo i zdrowie mają najwyższy priorytet w ciągu najbliższych kilku tygodni. Przy nadchodzących działaniach musimy jednak wziąć pod uwagę również skutki dla zainteresowanych przedsiębiorstw."

Niemiecka Fundacja Ochrony Pacjentów zaapelowała o jednolite standardy w całych Niemczech. "Aby jak najwięcej mogło nadal uczestniczyć w programie, te same ograniczenia są wymagane dla tej samej lokalizacji"- powiedział członek zarządu Eugen Brysch z dpa.

"Zmniejsz liczbę kontaktów"

"Focus Online" już tego wieczoru informował, że Merkel była na tzw "Wyłączenie falochronu" położyć. Podczas wewnętrznego spotkania w CDU kanclerz ostrzegł również, że system opieki zdrowotnej dobiegnie końca, jeśli liczba infekcji podwoi się czterokrotnie, zdaniem uczestników. "Bild gazeta". To znaczy: lepiej jest zdecydować o ograniczeniach w odpowiednim czasie, niż czekać, aż będzie za późno. "Jeśli teraz zrobimy więcej, zdobędziemy powietrze na święta"Merkel powinna być głośna "obrazek" powiedział.

W weekend Merkel zaapelowała do ludności w swoim podcastie wideo. "Zmniejsz liczbę kontaktów"- powiedział tam kanclerz i podjął niezwykły krok. Tutaj możesz przeczytać więcej na ten temat. Pogląd ten popiera również Niemiecka Narodowa Akademia Nauk Leopoldina. W oświadczeniu tej i pięciu innych instytucji naukowych stwierdzono, że każdy powinien ograniczyć liczbę kontaktów społecznych do co najmniej jednej czwartej.

"Jeśli liczba niewykrytych nosicieli wirusa nadal znacząco rośnie, coraz więcej osób przekazuje wirusa nie wiedząc o tym, co powoduje wykładniczy wzrost liczby infekcji"jest w nim napisane. Należy tego unikać w trybie pilnym, aby system opieki zdrowotnej nie był przeciążony.

Co jest dziś ważne: nowy plan Corona – niezwykle wyczerpujący 7-dniowy przypadek: w tych okręgach liczba nowych infekcji między rządami federalnymi i stanowymi spiera się o blokadę: które środki Corona są teraz zagrożone

Liczba nowych infekcji koronowych w Niemczech od kilku dni wynosi pięć cyfr.