Pytanie: co najbardziej niepokoi Cię w opiece medycznej

Pytanie: co najbardziej niepokoi Cię w opiece medycznej

Inne prognozy w raporcie CMS obejmowały:

Oczekuje się, że wydatki na Medicare, które mają wzrosnąć o 4,2% w 2014 r., Wzrosną o zaledwie 2,5% w 2015 r., Częściowo z powodu cięć w Medicare Advantage Wydatki na leki, które wzrosły o 12,8% w 2014 r., Mają wzrosnąć o 6,7% Keehan powiedział, że wynika to częściowo z oczekiwanego wygaśnięcia podwyżki wynagrodzenia Medicaid dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Oczekuje się, że wzrost wydatków na prywatne ubezpieczenie zdrowotne zmieni się bardzo niewiele, z szacowanego wzrostu 6,8% w 2014 r. do 6,9 Oczekuje się, że wydatki pozasądowe wzrosną ze spadku o 0,2% w 2014 r. do wzrostu o 2,3% w 2015 r. w wyniku rezygnacji osób z nieubezpieczenia i płacenia 100% z własnej kieszeni – do ubezpieczenia.

Szczególnym obszarem zmienności były wydatki na leki na receptę. Wydatki na leki na receptę wzrosły tylko o 0,4% w 2012 r., Głównie z powodu wielu leków, które nie zostały opatentowane; To nie zdarzyło się tak często w 2013 roku, kiedy szacowany wzrost wyniósł 3,3%, powiedział Keehan.

W 2014 r. „Spodziewamy się większego użycia [leków na receptę] ze względu na rozszerzenie zakresu ochrony” – nie tylko przez nowo ubezpieczonych pacjentów, ale także pacjentów, którzy przechodzą z mniejszego na bardziej hojne ubezpieczenie, które może mieć niższy udział w kosztach recepty , powiedział. „Drogie leczenie zapalenia wątroby typu C ma również wpływ na wzrost w latach 2014 i 2015”.

Jeśli chodzi o kwoty w dolarach, spodziewano się, że całkowite wydatki na opiekę zdrowotną wzrosną z szacowanych 2,9 biliona dolarów w 2013 roku do 5,2 biliona dolarów w 2023 roku.

Kiedy Kongres uchwalił ustawę o przystępnej cenie, wymagał od ubezpieczycieli zdrowotnych, szpitali, producentów urządzeń i firm farmaceutycznych udziału w kosztach, ponieważ otrzymaliby gratkę nowych, płacących klientów.

Ale z 8 miliardami dolarów podatku od ubezpieczycieli, należnym 30 września – po raz pierwszy, gdy nowy podatek jest pobierany – branża otrzymuje pomoc z mało prawdopodobnego źródła: podatników.

Stany i rząd federalny wydadzą w tym roku co najmniej 700 milionów dolarów na opłacenie podatku za ich plany zdrowotne Medicaid. Trzy tuziny stanów, które korzystają z planów opieki zarządzanej przez Medicaid, zapewnią tym ubezpieczycielom więcej pieniędzy na pokrycie nowych wydatków. Wiele z tych stanów – takich jak Floryda, Luizjana i Tennessee – nie rozszerzyło Medicaid na tyle, na ile pozwala na to prawo, a tym samym odrzuciło miliardy nowych dolarów federalnych.

Inni ubezpieczyciele również otrzymują pomoc w opłaceniu podatku. Prywatni ubezpieczyciele przerzucają podatek na ubezpieczających w postaci wyższych składek. Plany zdrowotne Medicare są objęte podatkiem przez rząd federalny poprzez wyższy zwrot kosztów.

Stanowe agencje Medicaid twierdzą, że nie mają innego wyboru, jak zapłacić podatek za plany zdrowotne, które wynajmują, aby ubezpieczyć swoich najbiedniejszych mieszkańców. Dzieje się tak, ponieważ podatek jest częścią kosztów prowadzenia działalności w ramach planów zdrowotnych. Prawo federalne wymaga od stanów płacenia firmom odpowiednich stawek.

„Sytuacja ta powoduje, że rząd federalny nakłada na fungafix siebie opodatkowanie i nakłada na rządy stanowe finansowanie wyższych opłat za opiekę zarządzaną przez Medicaid, wymaganych do opłacenia składki ubezpieczeniowej ACA” – napisano w raporcie grupy handlowej Medicaid Health Plans of America.

W międzyczasie wiele firm opiekuńczych zarządzanych przez Medicaid zauważyło, że ich ceny akcji – i zyski – wzrosły w tym roku, ponieważ dzięki prawu zdrowotnemu w stanach, które rozszerzyły Medicaid, zdobyły tysiące nowych klientów. Ponad połowa z 66 milionów osób korzystających z Medicaid korzysta z zarządzanych planów opieki.

Ankieta KHN dotycząca niektórych dużych państwowych programów Medicaid wykazała, że ​​w tym roku podatek będzie kosztowny. Szacunki są częściowo oparte na liczbie osób zapisanych do planu zdrowotnego Medicaid w każdym stanie i wysokości składek. Stany dzielą koszt Medicaid z rządem federalnym, przy czym rząd federalny płaci średnio około 57%.

Floryda przewiduje, że podatek będzie kosztował 100 mln dol., Stan zbierze 40 mln dol., A rząd federalny 60 mln dol., Teksas szacuje podatek na 220 mln dol., Przy czym stan zapłaci 90 mln dol., A rząd federalny 130 mln dol. 160 mln dol., Stan zapłaci 50 mln dol., A rząd federalny 110 mln dol., Kalifornia przeznaczyła 88 mln dol., Stan zapłaci 40 mln dol., A rząd federalny 48 mln dol., Gruzja szacuje podatek od swoich planów na 90 mln dol. Stan zapłaci 29 milionów dolarów, a rząd federalny 61 milionów dolarów Pensylwania przewiduje, że podatek będzie kosztował 139 milionów dolarów, stan zapłaci 64 miliony dolarów, a rząd federalny 75 milionów dolarów Louisiana szacuje, że podatek będzie kosztował 27 milionów dolarów, a stan zapłaci 10 milionów dolarów a rząd federalny – 17 milionów dolarów.

Uważa się, że Teksas jest jedynym stanem, który nie zgodził się jeszcze na pokrycie podatku za swoje plany zdrowotne, według urzędników stanowych Medicaid i planów zdrowotnych. „Podatek od składek to tylko kolejny sposób, w jaki koszty ustawy Affordable Care Act spadają na stany i rodziny” – powiedziała Stephanie Goodman, rzeczniczka programu Texas Medicaid.

Urzędnicy Medicaid w innych stanach skarżą się, że płacenie podatku zmniejsza pieniądze, które mogliby przeznaczyć na pokrycie większej liczby usług lub opłacenie usługodawców.

„Nie wydaje mi się, żebym otrzymywał za to cokolwiek w zamian” – powiedział dyrektor Tennessee Medicaid Darin Gordon.

Urzędnicy nie będą wiedzieć dokładnie, ile stany są winne, dopóki Urząd Skarbowy nie wyśle ​​rachunków do ubezpieczycieli pod koniec sierpnia, a plany Medicaid przedłożą je stanom.

Szacuje się, że podatek od ubezpieczycieli zdrowotnych przyniesie co najmniej 100 miliardów dolarów w ciągu następnej dekady od wszystkich ubezpieczycieli, szacują audytorzy rządowi.

Większość planów zdrowotnych Medicaid non-profit jest zwolnionych z podatku, co według grupy handlowej zapewnia organizacjom non-profit przewagę konkurencyjną w walce o kontrakty państwowe. „Uważamy ten podatek za tak źle zinterpretowany, że należy go ponownie rozważyć, ponieważ nie ma on sensu w polityce publicznej” – powiedział Jeff Myers, dyrektor generalny Medicaid Health Plans of America.

Grupa handlowa, która reprezentuje zarówno plany non-profit, jak i for-profit Medicaid, również sprzeciwia się podatkowi, ponieważ pobiera pieniądze z programów Medicaid, które można wykorzystać do opłacenia planów poprawy opieki – powiedział.

Centers for Medicare i Medicaid Services odmówiły komentarza na temat sposobu, w jaki stany i rząd federalny pokrywają część podatku.

Timothy Jost, rzecznik praw konsumentów i profesor prawa w Waszyngtonie Lee University w Wirginii powiedział, że prawodawcy zamierzają pokryć koszty prawa, włączając jak najwięcej grup wpłacających.

Chociaż może być niezwykłe, że rząd federalny w zasadzie sam siebie opodatkował, Jost powiedział, że sytuacja nie różni się od sytuacji, w której rząd federalny płaci wykonawcy za świadczenie usługi, a następnie zlecenie temu wykonawcy wykorzystania części tych dolarów na zapłacenie stanowego podatku od sprzedaży lub federalnego dochodu. podatek.

„Podatek ten nie powinien nikogo dziwić, a powinien zostać uwzględniony w cenach kontraktowych” – powiedział.

Paul Van de Water, starszy pracownik lewicowego Centrum Budżetu i Priorytetów Politycznych, powiedział, że ani plany zdrowotne, ani stany nie powinny narzekać na podatki, ponieważ obie strony korzystają z prawa.

„Stany czerpią korzyści z ustawy o przystępnej cenie, ponieważ wraz z ubezpieczeniem większej liczby osób obniża to ich niewyrównane koszty opieki” – powiedział. Zauważył, że jest to prawdą nawet w stanach, które nie rozszerzyły Medicaid zgodnie z prawem zdrowotnym.

„Ludzie zawsze lubią otrzymywać zasiłki i nie muszą za nie płacić” – powiedział. „Gdybyśmy nie mieli tego podatku, musielibyśmy zebrać pieniądze gdzie indziej”.

Ujawnienia

Ten artykuł, który po raz pierwszy ukazał się 2 września 2014 r., Ukazał się również w USA Today. Został przedrukowany z kaiserhealthnews.org za zgodą Fundacji Rodziny Henry J. Kaiser. Kaiser Health News, niezależny od redakcji serwis informacyjny, jest programem Fundacji Rodziny Kaiser, non-profit, niezależnej organizacji zajmującej się badaniami i komunikacją w zakresie polityki zdrowotnej, która nie jest powiązana z Kaiser Permanente.

Niedawno przeprowadziłem się po całym kraju, z Waszyngtonu do San Francisco. Jechałem południową trasą i zdecydowałem się przeprowadzić nieformalną ankietę, zadając spotkanym ludziom pytanie związane z raportami zdrowotnymi, które prowadziłem przez ostatnie 5 lat.

Pytanie: Co najbardziej Ci przeszkadza w opiece medycznej?

Niewiele osób, z którymi rozmawiałem – na stacjach benzynowych, w kawiarniach, sklepach spożywczych, parkingach, barach i wszędzie pomiędzy – wspomniało nawet o Affordable Care Act lub Obamacare z nazwy. Ale ciągle słyszałem, jak problemy zdrowotne, o których pisałem w Waszyngtonie, wpływają na ich życie.

Czego się dowiedziałem?

Od wybrzeża do wybrzeża ludzie mówili mi, że ich ubezpieczenie zdrowotne i opieka są zbyt drogie. „Chciałbym, żeby to było głównie tańsze – bardziej przystępne”, powiedział mi Ruben Irigoyen ze Springerville w Arizonie. „To głównie moje zmartwienie. Wszystko jest po prostu bardzo drogie, szczególnie w tych małych społecznościach”.

„Myślę, że wysokie ceny niektórych moich leków, nawet po ubezpieczeniu” – powiedziała Kristie Galy z Baton Rouge, La.

Kilka osób mogło kupić tańsze ubezpieczenie na nowych rynkach stworzonych przez prawo zdrowotne. „Nie jestem zbyt zadowolona z tego, ile to kosztuje. Ale dostałem plan przez health.gov i to bardzo pomogło” – powiedziała Christa Sadler z Flagstaff w Arizonie.

Ale Stany Zjednoczone nadal wydają więcej na opiekę zdrowotną niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Angie Wilson z Nashville w stanie Tennessee doświadczyła tego na własnej skórze. „Oczywiście, koszty” to duży problem, powiedziała mi. „Koszt! Jest drogi. To najważniejsze”.

Szpitale w całym kraju starają się poprawić opiekę medyczną, zachęcając lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, specjalistów, pielęgniarki i inne osoby do współpracy w celu koordynowania opieki nad pacjentami. Zgodnie z prawem zdrowotnym rząd nakłada na szpitale kary, jeśli zbyt wielu ich pacjentów wraca szybko po wypisaniu ze szpitala. Te readmisje są kosztownym objawem nieskoordynowanej opieki.

Jednak koordynacja opieki wciąż trwa. „Jestem bardzo zdenerwowany, ponieważ moja żona miała poważną operację w zeszły czwartek i kazali jej opuścić szpital w piątek o godzinie 7 wieczorem, a teraz wróciła do szpitala, ponieważ nie powinna była wychodzić tak wcześnie” – powiedział Glenn Ferreri w Brandon, pani. „Więc jestem niezadowolony z powodu obowiązujących przepisów dotyczących opieki zdrowotnej, które wypychają ludzi, tak że musimy opiekować się nimi w domu, gdzie opieka powinna być w szpitalach”.