Wielka Brytania i Irlandia: ukryty „Wskazówka”

Wielka Brytania i Irlandia: ukryty „Wskazówka”

Cóż może być więcej latem niż zwiedzanie jednej ze stolic na dalekiej północy? Dla tych, którzy chcą połączyć ląd i wodę, mini rejs z Kilonii do stolicy Norwegii Oslo z "Magia kolorów". W Oslo wizyta w "Vikingskipshuset" nie brakuje. Muzeum prezentuje znaleziska związane z Wikingami w południowej Norwegii. Najważniejsze: trzy prawdziwe statki Wikingów. Z drugiej strony na pokładzie statku wycieczkowego czeka na Ciebie muzyka na żywo i przytulny pub.

2. Podróżowanie po mieście w zachodniej części Morza Śródziemnego: od Palmy do Barcelony

"AIDAsol", AIDA

Jednego dnia odwiedź Bazylikę Świętego Piotra w Rzymie, następnego dnia poznaj Marsylię, miasto portowe na południu Francji, a następnie udaj się na zakupy do Barcelony: podczas rejsu po Morzu Śródziemnym na pewno nie będziesz się nudzić. Ze względu na krótkie odległości i różnorodne miejsca docelowe, okrężna trasa z La Palmy przez Rzym, Livorno, Marsylię i Barcelonę jest dobrym wprowadzeniem do świata rejsów wycieczkowych. Na pokładzie "AIDAsol" utrzymywać kino 4D, kluby nocne i bary. Zróżnicowany program pokładowy, który również byli goście oceniają szczególnie pozytywnie.

3. Krótka wycieczka do rajskiej plaży: Z Orlando na Bahamy

"Carnival Liberty", Carnival Cruise Lines

Jak okiem sięgnąć, białe plaże: Bahamy są słusznie uważane za wymarzone miejsce dla urlopowiczów. Dlaczego więc nie przeżyć tego karaibskiego snu jako mini rejsu? Za cztery dni możesz być z "Carnival Liberty" Zasmakuj tła Bahamów i zwiedź Nassau, stolicę wyspy. Czy to jaskrawo pomalowane domy, rafy koralowe czy nietknięte zatoki – dwa dni w Nassau prawdopodobnie minęły zdecydowanie za szybko. Zdecydowanie powinieneś zaplanować wycieczkę do Pink Sands Beach na Harbour Island.

4. Zielone oazy na Atlantyku: Wyspy Kanaryjskie i Madera

"Mój statek 3", Rejsy TUI

Teneryfa: Czarny piasek i imponująca fauna czekają na Ciebie na Wyspach Kanaryjskich. (Źródło: MikeMareen / Getty Images)

Bujna zielona roślinność i czarny piasek jak okiem sięgnąć: Wyspy Kanaryjskie są słusznie znane z bujnej flory i fauny. Dzięki "Mój statek 3" możesz zwiedzić całą różnorodność wysp w osiem dni. Od ogrodu botanicznego w Funchal do "Caldera de Taburiente" na małej wyspie La Palma – trasa przybliża do historii i fascynacji archipelagiem. Recenzje pokazują: Na pokładzie różnorodność kulinarna i zróżnicowany program przekonują nie tylko początkujących wycieczkowiczów. "Niezależnie od tego, czy chodzi o teatr, sound house z kwartetem smyczkowym czy waltornistą, wszystko jest najlepsze!", pisze gość.

5. Odkryj metropolie nad Dunajem: od Pasawy do Budapesztu

"Sofia", Phönix Reisen GmbH

Rejs po Dunaju rozpoczyna się w Pasawie. Podczas wycieczki poznasz Wiedeń i jego kulturę kawiarnianą, najstarsze miasto na Węgrzech, Ostrzyhom i węgierską stolicę Budapeszt. Inne atrakcje wycieczki: Bratysława i jej liczne wieże kościelne i "Perła Wachau", Dürnstein. Potem wraca do Pasawy. Na pokładzie pojawia się prawdziwy statek marzeń "Sofia" podczas przyjęcia kapitańskiego z uroczystą kolacją – przeżycie, które zapamiętasz na długo. 

6. Bajka od 1001 nocy: Rejs po Oriencie z Dubaju

"Klejnot mórz", Royal Caribbean International

Tradycja spotyka się z nowoczesnością: to motto rejsu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i krajów ościennych. Możesz doświadczyć starożytnego Orientu na targowiskach, tak zwanych sukach, w Omańskiej stolicy Maskacie. Boom na nowoczesne budownictwo jest szczególnie imponujący w Dubaju i Abu Zabi z budynkami takimi jak Burj Khalifa czy Burj al Arab. Na pokładzie "Klejnot mórz" wrażenia można przetworzyć w przestronnej strefie wellness. Szczególnie chwalą go byli krzyżowcy "duże, piękne tereny sportowe" i a "świetna oferta kursów".https://yourpillstore.com/

7. Mała przerwa: z Southampton do Hamburga

"królowa Wiktoria", Cunard Line

Southampton: Tradycyjny port znajduje się w południowej Anglii, dzięki czemu można do niego dotrzeć stosunkowo szybko z Niemiec. (Źródło: BLFink / Getty Images)

Żaden inny port nie ma tak długiej historii, jak port w Southampton na południu Anglii. Tutaj zaczyna się mini rejs "królowa Wiktoria", która w trzy dni zabierze Cię z miasta portowego w południowej Anglii do metropolii północnych Niemiec, dając Ci możliwość zasmakowania świata rejsów. Na pokładzie zostaniesz rozpieszczony koktajlem i uroczystą kolacją prowadzoną przez kapitana.

8. Poznaj Hiszpanię i Portugalię: od Palmy do Barcelony 

"AIDAmar", AIDA

Historyczne budynki spotykają się z piaszczystymi plażami: metropolie Hiszpanii i Portugalii na Morzu Śródziemnym i Atlantyku są idealne dla wszystkich nowicjuszy rejsów, którzy chcą połączyć zwiedzanie z wakacjami na plaży. Plik "AIDAmar" zabierze Cię z La Palmy w dziewięciodniową podróż wzdłuż wybrzeża Hiszpanii i Portugalii i przybliża historię miast portowych. Na pokładzie nie musisz rezygnować z relaksu ani aktywności: dzięki ośmiu barom i oazie wellness o powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych każdy znajdzie swoje wymarzone miejsce. Strefa wellness jest również chwalona przez byłych wczasowiczów. 

9. Kontrasty w Azji Południowo-Wschodniej: od Singapuru po Malezję 

"Voyager of the Seas", Royal Caribbean International

Co powiesz na koktajl z widokiem na panoramę Singapuru, a następnego dnia zwiedzisz wyspę Penang z jej buddyjskimi świątyniami, plażami wysadzanymi palmami i tropikalnym lasem deszczowym? Potem jest mini rejs statkiem "Voyager of the Seas" właśnie to. Region został również zainspirowany statkiem: dzięki kursom Thai-Chi i występom tanecznym zostaniesz pociągnięty pod urokiem Azji.

Pokaz zdjęć: Dziesięć tras rejsów dla początkujących Nagroda: Pierwszy statek wycieczkowy otrzymuje od rządu pieczęć środowiskową Ciężki olej & Co.: Tak niebezpieczne dla zdrowia są rejsy wycieczkowe

10. Dziewicza przyroda: odkryj norweskie fiordy z Warnemünde 

"AIDAaura", AIDA

Skaliste pasma górskie, czysta woda i bujna zieleń, gdziekolwiek spojrzysz: fiordy Norwegii są uważane za jeden z najbardziej imponujących krajobrazów, którego nie powinni przegapić początkujący rejsowi. Plik "AIDAmar" zabierze Cię z Warnemünde do dawnych osad Wikingów, błękitnych lodowców i Geirangerfjordu, będącego uosobieniem nietkniętej przyrody. Szczególnie atrakcyjny podczas pierwszego rejsu: wycieczka brzegowa, która zabierze Cię przez kilka przystanków do najważniejszych atrakcji regionu wokół portów.

Wykorzystane źródła: HolidayCheck 

Dobrą formą jest również nagradzanie niektórych usług za granicą niewielką kwotą. Jednak często nie jest jasne, ile napiwku jest odpowiednie na wakacje. W zależności od kraju istnieje szereg różnic, które wpływają zarówno na kwotę, jak i przelew. 

Przegląd

Top w USA, klapa w Azji Szczególny przypadek Japonia: wskazówki są niepożądane Tajlandia: mniej niż dziesięć kąpieli jest uważanych za obrazę Włochy: Coperto robi różnicę Francja: Może być trochę bardziej Skandynawia: mniej znaczy więcej Wielka Brytania i Irlandia: więcej ukryte "Wskazówka"Austria: napiwki są mile widziane Portugalia i Hiszpania: "Gorjeta" i "propina"Australia i Nowa Zelandia: Dzięki za dobre jedzenie. Turcja: Tutaj jest "bakczysz"Egipt i Afryka Północna: Napiwki są częścią kultury Na rejsach: inne zasady niż na lądzie

Różne kraje, różne wskazówki

Powszechnie wiadomo, że za granicą panują inne zwyczaje, co jest również wyraźnie widoczne w przypadku napiwków. Jednak wszystkie powiązane wskazówki są zgodne co do jednego: kwalifikują się tylko usługi osobiste. Zapewniają je na przykład taksówkarze, personel sprzątający, tragarze i kelnerzy. Możesz także podziękować przewodnikom turystycznym. Przeczytaj więcej na ten temat w naszej etykiecie napiwków

Jakie są wskazówki dotyczące wakacji?

Za granicą zazwyczaj nie jest to zaokrąglane w górę, ale raczej gotówka pozostaje na stole. Waluty w dolarach lub euro są zawsze mile widziane, ale należy je przedstawić jako notatkę, ponieważ monet nie można wymienić. Dodatkowo, poza USA, do napiwku nigdy nie należy doliczać karty kredytowej, ponieważ w przeciwnym razie kwota trafi na rachunek i nie dotrze w całości do kelnera lub portiera.

Zasady dotyczące napiwków podczas rejsu
Seria zdjęć składająca się z 7 zdjęć

W przypadku dłuższych pobytów wskazane jest, aby nie płacić na koniec jak zwykle, ale dać niektórym osobom coś pośredniego. Kalkulatory napiwków w formie aplikacji mogą pomóc w znalezieniu odpowiedniej kwoty. W niektórych krajach targowanie się i targowanie jest tego częścią. 

Typowe branże do wywrotu

Dzięki tym usługom masz rację ze swoim gestem finansowym:

GastronomiaHotel i branża turystyczna Kierowcy taksówekSalon kosmetyczny i wellnessSalon fryzjerski

Podczas podróży statkiem wycieczkowym obowiązują specjalne zasady: porady dotyczące wskazówek dotyczących rejsów można znaleźć tutaj.

Najlepszy w USA, flop w Azji

Z wyjątkiem kilku krajów, głównie azjatyckich, w których dawanie napiwków jest postrzegane jako zniewaga, jest to obecnie powszechna praktyka niemal wszędzie. Jednak kwota jest bardzo zróżnicowana. Na przykład w USA wyższy "Wskazówka" oczekiwany i uważany za obowiązek, ponieważ usługa nie jest wliczona w cenę. W USA pracownicy obsługi, tacy jak kelnerzy, są uzależnieni od dodatkowych pieniędzy ze względu na niski poziom płac. Za odpowiednie uważa się 15 do 20 procent rachunku w restauracji. W hotelu można spokojnie wyliczyć z reguły: jednego dolara za dobę dla pokojówki. Podobne zasady obowiązują w Kanadzie.

Przypadek szczególny Japonia: napiwki są niepożądane

W Japonii zarówno dawanie, jak i przyjmowanie napiwków są postrzegane jako niegodne. Wystarczy uprzejmy uśmiech, dzięki.

Tajlandia: Mniej niż dziesięć kąpieli jest uważane za obrazę

Typowe kierunki turystyczne, takie jak Tajlandia, które odwiedzają turyści z zachodu, już dawno przyzwyczaili się do zachodnich zwyczajów. W restauracji odpowiednie jest od 10 do 15 procent. Mniej niż dziesięć kąpieli jest uważane za zniewagę.

Włochy: Coperto robi różnicę

Z drugiej strony we Włoszech trzeba sprawdzić, czy to określenie "coperto" stojaki. To jest dopłata za nakrycie. Jeśli restauracja sama to podniosła, obolus kelnera może być skromniejszy. We Włoszech możesz po prostu położyć napiwek na stole przed wyjściem z restauracji. Maksymalnie dziesięć procent jest wystarczające.

Francja: Może być trochę więcej

We francuskich restauracjach może być trochę bardziej hojnie: dzięki darowiźnie w wysokości od 10 do 15 procent rachunku jesteś tutaj. We Francji powinieneś "pourboire" pamiętaj jednak, aby zostawić go na stole i nie zaokrąglać rachunku podczas płacenia.

Napiwki niekoniecznie są oczekiwane w hotelach, ale około dziesięciu procent opłaty za przejazd jest oczekiwane od taksówkarzy.

Skandynawia: mniej znaczy więcej

Im wyżej idziesz na północ, tym mniej dostajesz. W Danii i Skandynawii niczego się nie oczekuje, podczas gdy w Szwecji 10 procent jest uważane za odpowiedni punkt odniesienia.

Wielka Brytania i Irlandia: bardziej ukryte "Wskazówka"

Tutaj możesz pominąć zwykłe dziesięć procent, jeśli masz notatkę na fakturze "koszt obsługi" znajdź – wtedy napiwek został już zebrany.

Austria: Napiwki są mile widziane

Napiwek od 10 do 15 procent jest odpowiedni w restauracjach i taksówkach. W hotelu portier otrzymuje jedno euro za sztukę bagażu, gospodyni jeden do dwóch euro dziennie.

Portugalia i Hiszpania: "Gorjeta" i "propina"

W branży gastronomicznej od pięciu do dziesięciu procent "gorjeta" odpowiednio "propina" pozostawiony. W taksówce zwyczajowo napiwek wynosi około dziesięciu procent.

Australia i Nowa Zelandia: Dzięki za dobre jedzenie

Na dobrą obsługę kelnerzy czekają na jedną tutaj "Wskazówka" około dziesięciu procent kwoty faktury. Jednak, podobnie jak w USA, wsparcie finansowe w tych krajach nie jest obowiązkowe.

Turcja: Tutaj jest "bakczysz"

W gastronomii tureckiej od 10 do 15 proc "bakczysz" wspólny. Nie dawanie niczego wydaje się niegrzeczne. Personel sprzątający lub tragarze z przyjemnością otrzymają dodatkowe około 1 euro. W taksówce jest zaokrąglona.

Egipt i Afryka Północna: Napiwki są częścią kultury

W krajach Afryki Północnej dawanie napiwków ma długą tradycję i jest integralną częścią kultury. Kto w Egipcie, Maroku czy Tunezji jest zbyt oszczędny z "bakczysz", więc "Prezent", jest postrzegany jako skąpy i arogancki. W restauracjach za odpowiednie uważa się około dziesięciu procent kwoty faktury. Personel sprzątający, tragarze i inni usługodawcy chętnie otrzymują napiwek w wysokości około jednego euro.

Rejsy: inne zasady niż na lądzie

Kwestia napiwków jest różnie uregulowana w zależności od firmy przewozowej. W szczególności w przypadku międzynarodowych touroperatorów opłata jest naliczana tylko na pokładzie, czasami jako automatyczna opłata na koncie pokładowym. Niektóre firmy przewozowe sugerują napiwki w wysokości dziesięciu euro lub 13,50 USD dziennie.

Prawidłowe obchodzenie się z pieniędzmi za granicą Etykieta dla początkujących: Rejs – Siedem złotych zasad dotyczących pierwszego rejsu morskiego Obsługa podczas rejsów: Na jakich statkach obowiązkowy napiwek Miły spacer: Najpiękniejsze promenady na świecie

Wskazówka: dziesięć procent jest po bezpiecznej stronie

Wniosek: Zasadniczo możesz pamiętać, że nie mylisz się całkowicie, mając napiwek w wysokości dziesięciu procent na całym świecie.

Wykorzystane źródła: badania własne AFP

Zapomnij o pigułce, zdejmij prezerwatywę – zwłaszcza na wakacjach i gdy jesteś odurzony alkoholem, Twoja pasja jest przeżywana bez ograniczeń. Po awarii antykoncepcji "Tabletka dzień po" linia życia dla niektórych kobiet, które nie chcą zajść w ciążę. Wielka Brytania teraz reaguje na to i rozprowadza "Tabletka dzień po" wolny.

Więcej o antykoncepcji

Tabletka “ dzień po ”: nowy preparat działa dłużej Antykoncepcja: Niepowodzenie antykoncepcji: jeśli poszło źle Leksykon antykoncepcji: leksykon antykoncepcji Minipoletka Cerazette: Nowa minipigułka Yaz: Nowa pigułka antykoncepcyjna "Yaz" Antykoncepcja hormonalna: zapomniałeś pigułki – co robić?

Więcej niechcianych ciąż na początku roku

Powodem tej nowej oferty jest to, że w styczniu więcej kobiet w Wielkiej Brytanii regularnie zgłaszało niechcianą ciążę niż o jakiejkolwiek innej porze roku – wyjaśniła brytyjska organizacja doradcza BPAS. Wynika to prawdopodobnie z licznych obchodów Bożego Narodzenia i Sylwestra, ale także zamykania aptek w święta państwowe, które utrudniają kobietom uzyskanie tabletek aborcyjnych.